459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Alergie na konkrétní látku, prach, pyl

Hodnocení článku: 0  | Ohodnoťte článek:

Článek

EFT terapie vychází z přesvědčení, že alergie je záležitost podvědomí a imunitní systém si s ní umí sám poradit. Je používána speciální technika, kdy se vybere zástupce alergenu a pracuje se nejprve s ním a pak až s alergenem.

Klient přišel s tím, že má alergii na pyl řepky a obtěžuje ho to. Projevuje se to pálením a slzením očí. Jako zástupce alergenu si vybral pyl slunečnice, která je také na poli a je žlutá. Nejprve jsme docílili přijetí zástupce alergenu. Po několika kolech doťukání strachu, že bude slzet, budou ho pálit oči, svolil k odstranění pomyslného skla, které bylo mezi ním a polem s řepkou. Při představě procházení se v tomto poli neměl již žádné negativní pocity. S úspěchem to vyzkoušel i v reálu.

Alergie na trávu a seno.

Klient, mladý muž byl poslán matkou k odstranění alergie na seno. Na otázku, co dobrého mu to přináší, že má alergii na seno, odvětil, že nemusí sekat trávu a sušit louku s rodiči. Nejprve jsme tedy přistoupili k odstranění sekundárních výhod a ztrát, které mu alergie přináší.

I přesto, že přijdu o to, že nemusím chodit sekat trávu a sušit louku, mám se rád a přijímám se. I přesto, že přijdu o to, že mám doma klid, když jsou rodiče na louce, mám se rád a přijímám se.  I přesto, že bez alergie budu muset s tátou sekat trávu, mám se rád a přijímám se. I přesto, že mám strach, že mi bude táta nadávat, že neumím sekat trávu křoviňákem, mám se rád a přijímám se. Dále jsme postupovali technikou se zástupcem alergenu.

Autor

Mgr. Třísková Helena


Techniky

EFT

Adresa

Kozelkova 22, Chlumec nad Cidlinou

Související obsah

Technika

EFT - Techniky emoční svobody

Nemoc

Alergie

Sdílení