459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

EFT terapie Brno

Mgr. Srbecký Lukáš

Adresa

Adresa

Jana Babáka 11, Brno - Areál IMOS - budova I, 2. patro

Provozní doba

Jak Vám mohu pomoci.

Dle objednání

Techniky

Ceník

Terapeutické sezení [60- 90 min]

Podrobnosti

Má práce je postavená na EFT terapii - metodě, která přináší úlevu od negativních emocí a umožňuje odevzdání vzpomínek, myšlenek, postojů a přesvědčení, které nám v životě již neslouží. Většina z nás si ani neuvědomuje, jak zásadně se naše emoce a způsob jakým myslíme a vnímáme věci v nás a kolem nás, odrážejí na našem fyzickém stavu a na všech dalších oblastech našeho života.

Rozhýbáním energií, vyladěním myšlení a změnou starých přesvědčení a postojů můžeme uskutečnit zásadní pozitivní změny v  psychickém i fyzickém zdraví, v osobních vztazích, práci, životní situaci a celkově v prožívání našeho života. EFT terapii jsem si zvolil z řady metod především pro její účinnost, rychlost a univerzální použití. Kromě této metody, fungující na principu energetické psychologie, doplňuji své působení o prvky úpravy životního stylu, práce s myslí, práce s dechem, relaxací, hypnózy, pozitivního přístupu a Neuro-lingvistického programování.

Obrací se na mě zpravidla ti z Vás, kteří mají akutní nebo chronické zdravotní obtíže, které se nedaří řešit pomocí klasické medicíny, žijí pod psychickým tlakem, ve stresu a nepohodě, neví si rady v pracovních situacích, chtějí zlepšit svůj vztah k sobě a ostatním, prožívají kritické životní momenty či chtějí být úspěšnější v jakékoli oblasti svého zájmu.

Rozsah působení EFT terapie je velmi široký. Cíl je však zpravidla stejný – cítit se dobře, být spokojený na své cestě životem.

O Mně

Jsem vystudovaný pedagog. Lektorská činnost a práce s lidmi mě provází celou moji profesní dráhou.
Pohyboval jsem se v oblasti organizování společenských a vzdělávacích akcí, získával zkušenosti v oblasti byznysu, vedl jsem výcvikové středisko a působil jako personalista u mezinárodních společností.

Oblasti společenských akcí, obchodu, vzdělávání a lidských zdrojů měly společnou jednu věc – neustálou a intenzivní práci s různými typy lidí na různých úrovních a s tím spojenou starost o to, aby se lidé v mé péči cítili dobře, rozvíjeli se, rostli, budovali kvalitní vztahy a posouvali se v mnoha ohledech na vyšší úroveň.

V té souvislosti však bylo nutné, abych rostl a rozvíjel se také já. Kromě svého pedagogického vzdělání jsem prošel tréninky cílenými na jednání s lidmi, komunikaci a osobní rozvoj. V oblasti terapeutické jsem absolvoval výcvik Terapeut energetické psychologie (EFT), Neuro-lingvistického programování (NLP) a hypnózy a vstoupil do mnoha let trvajícího výcviku transpersonální psychologie a holotropního dýchání v institutu psychiatra a zakladatele této metody Stanislava Grofa (GTT).

Cesta od problémů k řešení

Tyto zkušenosti mě do jisté míry připravily na roli EFT terapeuta a průvodce osobním růstem a rozvojem, významnou roli na mé cestě však hrála také práce vnitřní, jejíž kořeny sahají až do mého dětství.

Jako dítě jsem býval téměř nepřetržitě nemocný, trpěl poruchou imunity, záněty, těžkými ekzémy a alergiemi a dostávalo se mi velmi štědré péče lékařů, nemocnic, lázní a dalších zdravotnických zařízení. Neznal jsem ve svém okolí více nemocného člověka, než jsem byl já. Nyní je to však zcela jinak – patřím k těm, kteří se těší dobrému zdraví a převládající psychické pohodě. K současnému stavu však vedl ještě kus cesty …

Časté zdravotní problémy a především úporné ekzémy, na které klasická medicína nenacházela řešení, mě omezovaly v mnoha oblastech života a působily jako silná zátěž na můj emoční systém. Ten se začal hroutit v době dokončování studia na vysoké škole. Svoji daň si situace vybrala především na dechu, který je vždy spojený s emocemi. Začal jsem ztěžka dýchat, postupně se situace zhoršovala - nemohl jsem se nadechnout už takřka vůbec. Přicházely kolapsové stavy, paniky a deprese. Ocital jsem se částečně mimo realitu, neschopný účinného fungování v běžném životě.

Byl jsem podroben mnoha testům na nejmodernějších zdravotnických technologiích, které však diagnostikovaly jediné: příčina není známa. Výsledkem bylo doporučení vytrhnout nosní mandle.

Tento výsledek mě ani zdaleka neuspokojil a moje spolupráce se zdravotním systémem na řešení celoživotních i těch aktuálních obtíží se omezila na minimum. Vzal jsem plnou odpovědnost za svůj stav a jeho řešení.

Odpovědnost za mé zdraví v mých rukou

V průběhu následujících let jsem absolvoval řadu známých i méně známých léčebných metod a postupů. Jednalo se o mnohá holotropní dýchání, rodinné konstelace, kineziologické procesy, regresní terapie, EFT, pobyty ve tmě a práce ve změněných stavech vědomí. Důležité v mé vnitřní práci bylo setkání s tradičními technikami léčení starodávných domorodých kultur. Během relativně krátké doby jsem výrazně měnil svůj dosavadní životní styl, své způsoby myšlení a svůj pohled na život.

Se zaujetím a vytrvalostí mně vlastní jsem se věnoval také očistám těla, prozkoumal a vyzkoušel řadu výživových směrů, věnoval se studiu potravinových doplňků a objevoval pro mě nové způsoby, které mohou pomoci zajistit fyzické zdraví. Někdy až s přehnanou úporností jsem se věnoval meditacím, jógovým technikám a zkoumání, které programy a vzorce myšlení způsobily dále neudržitelnou životní situaci. Stále jasněji jsem vnímal souvislosti mezi mým psychickým a fyzickým stavem.

Občas jsem se při aplikování zmíněných metod a postupů pohyboval na samé hranici toho, co může tělo a psyché člověka zvládnout a ocitl se v několika kritických životních etapách. Má velká vděčnost patří mnohým průvodcům, odborníkům a přátelům, kteří mě na mé cestě provázeli a pomáhali mi zajistit, abych tuto hranici nepřekročil. Také díky nim jsem mohl těmito situacemi projít směrem k nesrovnatelně lepšímu fyzickému zdraví, psychickému uvolnění a mnoha dalším momentům, které mohu slovy jen těžko docenit.

Má vize

Mým záměrem není předávat lidem, kteří se na mě obracejí, svoji verzi životní cesty a své způsoby, které jsou svým způsobem nevšední a nemusí fungovat každému.

Mým cílem je předávat zprávu, že je možné zkvalitnit svůj život, přinést do něj radost, úspěch, dobré vztahy a fyzickou i psychickou pohodu.

Mým cílem je pomoci umožnit lidem, kteří o to stojí, provést menší či zásadní změny ve svém životě a najít si k nim svoji vlastní cestu, protože vím, že tuto schopnost má každý člověk v každém okamžiku.

Je mi velkou radostí, že můžu být při tom, když lidé směřují …
od napětí k uvolnění,
od nemoci ke zdraví,
od konfliktů k harmonii,
od stagnace k posunu,
od bolesti k radosti,
od strachu k důvěře,
od minulosti k přítomnosti,
od nedostatku k hojnosti,
od těžkosti k lehkosti,
od problému k řešení,
od role oběti k roli toho, kdo tvoří svůj život.

To mě opravdu baví a naplňuje …

IČ: 03751627 (Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků od r. 2015)

Kontakt

Srbecký Lukáš
Jana Babáka 2733/11, Brno
Kontaktovat

Mapka

Sdílení

Reference a komentáře

Komentáře

Můžeme o tomto terapeutovi uvádět modré z nebe, ale nejdůležitější bude vždy Vaše zkušenost. Prosíme Vás, pomozte nám svým sdílením a komentářem utvářet pravdivé reference.

Email nebude zobrazen u Vašeho hodnocení.