459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Deprese a nutnost psychoterapie

Hodnocení článku: 0  | Ohodnoťte článek:

Článek

Deprese není jen porucha nálady, dle její hloubky má i somatické příznaky, jako jsou tíže nebo bolest na hrudi, svalové napětí až bolesti svalů.

K úplné úzdravě deprese jen medikamenty nestačí – pomáhají sice depresi zvládnout, ale k plnému uzdravení samy o sobě nevedou. Léky jen přikrývají průvodní příznaky deprese, která je pod nimi pouze schovaná. Klient se sice cítí lépe, ale po vysazení prášků se deprese vrací zpět.
K uzdravení a zbavení se deprese vede dobře vedená psychoterapie.

Sama mám velmi dobré zkušenosti s léčbou této diagnózy prostřednictvím psychoterapie v kombinaci s alternativními metodami (např. mentální chirurgie, reiki, případně regresní terapie). Mentální chirurgii lze plnohodnotně použít místo medikace – dokáže příznaky deprese zmírnit či zcela odstranit. Působením reiki ošetřuji stav po mentální operaci a harmozuji energetický systém. Ve chvíli, kdy je klient takto posílen, přistupuji k psychoterapii. V počáteční fázi psychoterapie učím klienta zacházet s příznaky deprese, ve fázi další hledáme spolu s ním příčiny, na jejichž odstranění následně pracujeme a měníme klientův přístup k životu i k sobě samému.

Použití alternativních metod podstatně zefektivňuje, zkracuje a urychluje celkový průběh psychoterapie. Stejně jako medikace ale žádná z existujících alternativních metod nepomůže klientovi zbavit se deprese natrvalo, pokud za pomoci psychoterapie u něj nedojde zároveň ke změně v přístupu k sobě samému a ke svému životu.

Autor

Pražáková Ludmila


Techniky

Psychoterapie Numerologie Rodinné konstelace Regresní terapie Vztahová terapie ...

Adresa

Centrum Sluneční vítr, Africká 11, Praha 6

Související obsah

Technika

Psychoterapie

Nemoc

Deprese, sklíčenost
Bolest hrudníku
Bolest, křeče svalů

Sdílení