459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Strach ze špíny a nečistot

Hodnocení článku: 0  | Ohodnoťte článek:

Článek

Někdy může být příběh z našeho okolí lepší radou, nežli návody a ponaučování:
Mé zdravotnické vzdělání ve mně podnítilo rozvoj strachu z nemoci mých dětí. Tehdy jsem si to nenechala rozmluvit a rozvíjela svou fobii z nečistoty a bakterií do takové míry, až mé děti vyrůstaly v naprosto čistém až sterilním prostředí.

Nejenže jsem je v domácnosti nechala žít jako v akváriu, ale nechodila jsem s nimi skoro nikam, před vším je chránila, nemohly si nic zkusit bez mé předchozí kontroly.
Proč se s tím vším svěřuji? Protože dnes, po 20 letech vím, že jsem své děti špatně vychovala. Obě děti jsou silnými
alergikyporuchami imunity. Kromě časté nemocnosti nejsou schopny se postavit na vlastní nohy, samostatně plnit úkoly ve škole či práci. Syn je bohužel neplodný (sterilní). Myslíte, že jde o náhodu, že má přílišná péče nemohla způsobit neplodnost mému dítěti?
Dobře si vybavuji maminky, které o své děti tolik nepečovaly, nebály se jim přidat výchovnou ránu. Kdybych mohla, nechala bych své děti rýpat se v hlíně a především dělat vše samotné. Nechala bych je dělat chyby a poučovat se z nich, aby nemusely i v základních věcech chybovat až v dospělosti, což je pro ně mnohem bolestivější. Můj dřívější strach z infekcí mých dětí z nich udělal nemocné, nesamostatné jedince.

Autor

Pleskot Ondřej


Techniky

Výživové poradenství

Adresa

Celá ČR (Ideálně email)

Související obsah

Technika

Psychosomatika

Nemoc

Strach, neklid, úzkost, fobie
Alergie
Snížená, oslabená imunita
Mužská neplodnost

Sdílení