459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Cholesterol, ateroskleróza, cukrovka, únavový syndrom, všem jim děkuji

Hodnocení článku: 1  | Ohodnoťte článek:

Článek

Někdy může být příběh z našeho okolí lepší radou, nežli návody a ponaučování:
Byl jsem neuvěřitelný, tvrdě jsem pracoval - co pracoval, doslova „makal“. Dynamický obor reklamního světa mne stále hnal kupředu, firemní školení slibovala, jak jednou budu milionář, jak jednou, za čas, budu mít vše. A já jel, živen nadějí, že jednou to opravdu bude. Až to opravdu přišlo a já se sesypal. Pro lékaře jsem byl osmadvacetiletý unikát s vysokým cholesterolem, aterosklerózou, náběhem na cukrovku, předpoklady na srdeční infarkt do deseti let a s únavovým syndromem.

K tomu pohádková životní úroveň, drahý vůz na leasing a zkrouhnutí pohádkového výdělku.
Tehdy bych vše přirovnal ke střetu s betonovou zdí v rychlosti 150 km/h. Dnes za tento symbolicky tvrdý náraz děkuji, protože dalším setrváním ve zmíněných kolejích bych se skrze řadu civilizačních nemocí propracoval až ke smrti.
Nejdřív jsem si myslel, že vše zachráním a nějak to ukočíruji, ale má pracovní výkonnost nebyla ani poloviční, takže jsem pro svého zaměstnavatele ztratil na hodnotě. Následoval prodej vozu a dalšího přepychu, stěhování do levnějšího, úplná změna stravy (začal jsem sám vařit, dnes to miluji). Pravidelný sport, akce s přáteli. A ještě jedna důležitá věc! Přestal jsem závistivě soutěžit se životem (se sebou, s druhými), přestal jsem se srovnávat, povyšovat. Dva měsíce poté únava začala ustupovat. Dnes pracuji ve stejném oboru na sebe. A po 14. hodině nebo o víkendu si plně užívám života daleko od práce.

Autor

Pleskot Ondřej


Techniky

Výživové poradenství

Adresa

Celá ČR (Ideálně email)

Související obsah

Technika

Psychosomatika

Nemoc

Ateroskleróza, kornatění tepen
Vysoký cholesterol a lipidy
Infarkt myokardu a angina pectoris
Cukrovka, diabetes mellitus
Chronický únavový syndrom
Namyšlenost, pýcha, sobectví

Sdílení